Polévka, která pomáhá ve Sběrkách

15.11.2021

Vážení zákazníci,

chtěli bychom vás srdečně pozvat na předvánoční charitativní akci do Sběrek (S.K.Neumanna 1978, Brandýs nad Labem), která se koná v sobotu 27. listopadu 2021 od 10. 00 hodin do vyprodání polévek. Není potřeba žádné registrace, polévek letos navaříme opravdu dostatek - více jak 500 litrů, tak se snad dostane na všechny:)

Veškerou vybranou hotovost z prodeje polévek jsme se letos rozhodli věnovat mobilní hospicové péči Hospic Tempus. Zdravotníci z tohoto hospice se rozhodli věnovat svůj čas člověku v jeho nejtěžší chvíli. S úctou a pokorou pomáhají lidem, kteří se ocitli v terminálním stadiu nevyléčitelné choroby a přejí si strávit své poslední dny doma, v péči obětavé rodiny. Tuto péči poskytují v okrese Praha východ a Mělník a je podle nás velmi důležitá.

Pro letošní rok jsme si připravili velký výběr polévek, takže už můžete přemýšlet, na jakou máte chuť. Vyberou si milovníci, masa, vegetariáni, vegani i celiaci. Tady je jejich seznam:

* Přátelé pivovaru Čestmír - Staročeská rybí polévka

* ZáŠkola - Mexická polévka

* Sběrky - Krkonošské kyselo s bramborákem

* Rational - Hovězí vývar s knedlíčky

* Animo Bohemia - Zelňačka

* Dušinky - Tom Yum

* Dvě vrány - Buráková veganská

* Koubkovi - Mrkvová veganská

* David Šašek - Cizrnová s tempehem

* Dva tátové - Česneková krémová

* Skauti z Retry, družstvo Piraně - Česnečka z ohýnku

* Rodinný klub Klíček - Zeleninová

* Polévka, která pomáhá - Jihočeská kulajda

* Dědečkovi - Ukrajinský boršč

* na Půdě - Rajčatová s bazalkovým pestem

* Zváženo - Bramborová

* Holky z gymplu - Dýňová

* Vlčkovi - Držková

* Bufet Smola - Držková z hlívy ústřičné

* Zuzka Minx Foto - Gulášová

Cena jedné porce je 80,-Kč, v ceně ale je i náš čerstvý kváskový chléb a doplňky patřící k jednotlivým polévkám (sýr, krutony, bramborák, smetana, chilli, bylinky..). Polévky se budeme snažit podávat v keramických miskách s klasickou nerezovou lžící. Nechceme zbytečně produkovat odpad. Moc nám ale pomůže, pokud si přinesete svůj oblíbený hrnek, misku, lžíci..vše vám pak rádi umyjeme. Také je možnost odnosu polévky s sebou domů - prosíme přineste si svoje nádoby, něco budeme mít na místě připravené, ale nemusí toho být dostatek pro všechny:)

Mimo tuto dobročinnou akci vám nabídneme možnost zakoupení teplých nápojů - svařeného vína a horkého moštu, čaje, kávy. Budeme čepovat pivo, rozlévat víno a napečeme i něco sladkého jako třeba: minivánočky, moravské koláče, linecká srdíčka, ořechové rohlíčky atd.

Sledujeme pozorně epidemiologická opatření a momentálně se nás týká při konzumaci v areálu kontrola bezinfekčnosti, takže ji musíme u vstupu kontrolovat. Proto se na nás nezlobte, chceme dodržet vše, co je potřeba.... Pro odnos jídla pouze s sebou toto neplatí. Na místě bude dostatek dezinfekce, možnost mytí rukou, stoly umístíme dostatečně daleko od sebe atd. V případě úpravy podmínek budeme o všem včas informovat. Pokud by byla náhodou do té doby konzumace jídla na místě zakázána, budeme fungovat jako výdejní okénko.

Zde je vytvořená událost k akci :

Moc se na všechny těšíme, přijďte se zahřát teplou polévkou a nasát pozitivní energii.

Kolektiv Vinotéky u zámku, Sběrek a všech týmů Polévky, která pomáhá.